Optimizavimas paieškos sistemoms (SEO)


Nors daugelis pagrindinių SEO principų įvairiuose svetainių puslapiuose išlieka tie patys, SEO tipų praktika vis dar skiriasi skirtinguose puslapių tipuose.

Visų pirma, tinklaraščio įrašus ir straipsnius reikia optimizuoti kitaip nei pagrindiniuose puslapiuose ir panašiai.

Svetainės puslapiai, palyginti su Tinklaraščio įrašai

Žinoma, „svetainė“ yra abstrakti idėja; tai, ką mes galvojame apie svetaines, iš tikrųjų yra organizuoti atskirų puslapių rinkiniai. Nors bendras svetainės domeno autoritetas gali paveikti reitingus, „Google“ ir kitos paieškos sistemos vis tiek reitinguoja atskirus puslapius, o ne visas svetaines.

Šios diskusijos tikslais „svetainės puslapiai“ reiškia tuos puslapius, kuriuos dažniausiai matote bet kurioje verslo svetainėje: namų, apie, karjeros ir galimybių puslapiai yra įprasti pavyzdžiai. Produktų puslapiai taip pat tinka šiai kategorijai.

Priešingai, „tinklaraščio įrašas“ yra vienas puslapis, kuriame yra straipsnio stiliaus teksto turinys. Tinklaraščio įrašuose, žinoma, gali būti vaizdo įrašų ir vaizdų, ir šie dalykai gali turėti įtakos reitingams, tačiau tekstas išlieka pagrindiniu SEO varikliu.

„Google“ ir kiti varikliai tiesiogine to žodžio prasme nevertina tinklalapių puslapių ir tinklaraščių įrašų. Atvirkščiai, skirtumai, kaip žmonės naudoja šiuos puslapius ir kaip jie linkę būti kuriami, prisideda prie paieškos reitingavimo skirtumų.

Pagrindiniai svetainės puslapių ir tinklaraščio įrašų skirtumai:

  • Žmonės ateina į interneto puslapius norėdami gauti informacijos apie įmonę. Žmonės ateina į tinklaraščio įrašus norėdami gauti informacijos apie temą.
  • Tinklalapių puslapiai greičiausiai liks pastovūs, o tinklaraščių įrašai skelbiami nuolat
  • Svetainių puslapiai linkimus įgauna labiau nei tinklaraščio įrašai, nes jie yra natūrali vieta, kur linkeriai gali siųsti srautą

Šie skirtumai prisideda prie paprastos tendencijos, kas užima ir kas ne:

  • Svetainių puslapiai yra labiau linkę vertinti pagal terminus, nei raktiniai žodžiai
  • Tinklaraščio įrašai labiau linkę vertinti pagal ilgus uodegos raktinius žodžius nei antraštės

Kodėl?

SEO skirtumai tinklaraščių įrašuose ir svetainių puslapiuose

Svetainių puslapiuose yra mažai turinio, tačiau juose pateikiama daugybė nuorodų. Ypač pagrindinis puslapis dažniausiai turi didžiausią visos svetainės autoritetą.

Dėl šios priežasties jie gali vertinti atskiras frazes, tokias kaip „gyvybės mokslų rinkodara“ ar „gyvybės mokslų rinkodaros agentūra“, kurios yra gana konkurencingos. Raktinio žodžio naudojimas puslapyje, įtraukimas į URL ir puslapio pavadinimo naudojimas yra įprasta praktika.

Tačiau šiuose puslapiuose tekstas paprastai būna lengvas (dėl geros priežasties). Dėl to sunku klasifikuoti pagal semantiškai susijusius terminus, nes puslapyje esantis turinys neturi daug gylio ar temos.

Priešingai, tinklaraščio įrašai retai bus vertinami pagal konkurencingus pagrindinius terminus. Tinklaraščio įrašai linkę įgyti mažiau nuorodų nei pagrindiniai puslapiai, ir jiems nepatinka beveik automatinis srautas, atsirandantis naudojant firmines paieškas.

Ilgas, išsamus tinklaraščio įrašas siaura tema gali būti vertinamas pagal tos temos pagrindinį terminą. Toliau pateiktame pavyzdyje beveik 3000 žodžių tinklaraščio įrašas, užpildytas semantiškai susijusiais terminais ir susietas su keliais jame paminėtais ekspertais, gali užimti pirmąją vietą pagal sąvoką „svetainės poraštės“.

Tačiau dauguma tinklaraščio įrašų nėra tokie sudėtingi (ir nereikia). Net šį turinį galima reitinguoti tik todėl, kad „svetainės poraštę“ yra palyginti lengva vertinti.

Kur kas dažniau yra tinklaraščio įrašų, optimizuotų pagal terminus, galbūt pavadintais „Svetainės poraštės geriausia praktika: viskas, ką reikia žinoti“ arba „Kaip sukurti turinio strategiją“, tačiau pateikiami tik 500 žodžių. įžvalga šia tema. Toks turinys tiesiog nebus reitinguojamas . Tai nėra pakankamai vertinga.

Nepraktiška siūlyti, kad visas turinys būtų masiškai ištirtas ir neabejotinai patikimas. Daugelyje sričių, kurių pavyzdžiai yra gyvybės mokslai ir sveikatos priežiūra, tiesiog nėra 100 proc. Galutinių atsakymų.

Toks turinys gali neatsiliepti visoms auditorijoms arba gali būti nereikalingas kai kurioms temoms. Nėra vieningo požiūrio į SEO ir turinio rinkodarą.

Bet jei ne visada taikote į didelės vertės, labai konkurencingus pagrindinius terminus, vis tiek galite klasifikuoti paieškas ilgomis uodegomis. Ilgesnių raktinių žodžių paieškos apimtis paprastai yra mažesnė ir jie yra mažiau konkurencingi.

Jie taip pat padeda suskirstyti pagal susijusius terminus ir terminus, kurie nebūtinai reitinguojami atskirai.

Ne kiekviena paieška yra terminas, kurio ieško daugybė žmonių. Daugelis paieškų yra labai specifinės frazės, kurios nerodo paieškos apimties tradiciniuose paieškos įrankiuose.

Pavyzdys galėtų būti „kaip sukurti gyvybės mokslų produkto pristatymo turinio strategiją“. Tai gali būti ieškoma, bet tikriausiai yra per daug konkreti, kad būtų ieškoma daugiau nei 10 kartų per mėnesį (daugumos analizės įrankių riba).

Tačiau „Google“ vis tiek turi rodyti tuos ieškančiųjų rezultatus. Taigi jis patraukia svarbiausių terminų puslapius - tikriausiai „turinio strategija“ ir „produkto pristatymas“ mūsų pavyzdyje - ir pirmenybę teiks puslapiams, kuriuose taip pat yra „gyvybės mokslai“.

Būtų kvaila bandyti klasifikuoti specialiai pagal tai, „kaip sukurti gyvybės mokslų produkto pristatymo turinio strategiją“. Tačiau reitingavimas pagal kitus ilgų raktų raktinius žodžius ir įtraukiant bendrai susijusius terminus padės jums pasirodyti pagal tą ir kitas unikalias paieškas.

Tinklaraščio įrašai paprastai negalės vertinti pagal pagrindinius terminus. Tačiau jie dažnai gali vertinti pagal ilgų uodegų raktinius žodžius.

Kaip atlikti raktinių žodžių tyrimus tinklaraščio įrašams

Skirtumai tarp svetainės puslapių ir tinklaraščio įrašų rodo skirtingus požiūrius į raktinių žodžių tyrimus.

Tinklalapių puslapių raktinių žodžių tyrimas gali būti bendresnis. Jie turėtų fiksuoti prekės ženklo paieškos srautą ir pagrindinius bendruosius terminus.

Tinklaraščio įrašų raktažodžių tyrimas turi būti konkretesnis, kad būtų galima rasti mažiau konkurencingas, ilgesnes paieškas konkrečiomis temomis. Taip pat svarbiau įtraukti semantiškai susijusius terminus.

Ilgųjų uodegos raktinių žodžių paieška

Rasti ilgų uodegų raktinius žodžius sunku beveik pagal apibrėžimą. Terminai, kurių ieškoma daug, bet kurie nėra labai konkurencingi, yra šventasis SEO gralis, nes dauguma labai ieškomų terminų buvo apiplėšti.

Toks įrankis kaip „ Moz Explorer“ yra labai naudingas ieškant ilgų uodegų raktinių žodžių. Jei įvesite pagrindinį terminą ar klausimą, jis surašys paieškos sistemas, kad surastų susijusių terminų, kurių daugelis yra ilgosios uodegos.

SEMRush taip pat yra naudinga, tačiau naudojant kitą mechanizmą. „SEMRush“ leidžia įvesti URL ir sužinoti, kuriems terminams jis šiuo metu priskiriamas. Įrašę esamus, aukštos kokybės straipsnius ir įsigilinę į rezultatus, galite rasti konkretesnių raktinių žodžių.

„Google AdWords“ jau seniai yra raktinių žodžių tyrimo standartas, tačiau dabar jis mažėja. „Google“ per „AdWords“ teikia vis mažiau informacijos, todėl sunku rasti naujų raktinių žodžių naudojant įrankį.

Vis dėlto semantinės paieškos metu atrastų frazių įvedimas (daugiau apie tai per sekundę) gali padėti sužinoti, ar jų yra susijusios paieškos apimtis.

Kaip optimizuoti susijusius terminus (kurie neturi paieškos apimties)

„Google“ ir kitos paieškos sistemos atsisakė reitingavimo pagal konkrečius raktinius žodžius ir arčiau visų temų reitingavimo.

Jei norite reitinguoti pagal temas, turite įtraukti semantiškai susijusių terminų (turinčių panašią prasmę arba panašių temų), kad parodytumėte savo turinio gylį ir platumą.

Yra begalė įrankių, kuriuos galima naudoti semantinei paieškai.

Visi minėti metodai („Moz“, „SEMRush“, „AdWords“) vis dar yra perspektyvūs šiam tikslui. Visų pirma „Moz“ rodo semantiškai susijusius terminus, net jei jie neturi paieškos apimties.

Atsakymas „Visuomenė“ leidžia įvesti pagrindinį terminą ir pamatyti įvairius klausimus, kuriuos žmonėms kelia ši frazė. Šie klausimai dažnai neturi paieškos apimties, tačiau jie apima natūralią kalbą, atspindinčią žmonių poreikius.

„Keywordtool.io“ leidžia įvesti frazę ir pamatyti susijusias frazes paieškoje.

Be tokių įrankių, pažiūrėkite į tikrąjį turinį, kad sužinotumėte, kaip žmonės kalba jūsų konkrečia tema.

Jūsų temos „Wikipedia“ puslapis tikriausiai yra aukso kasykla. Kiekviena mėlyna nuoroda yra susijusi frazė, o turinys pateikia jums aukšto lygio terminų, kuriais galite remtis atlikdami tyrimą, vaizdą.

Knygų jūsų tema turinys yra panašiai geras būdas rasti susijusių terminų, kuriuos galite naudoti arba įjungti įrankius, kad gautumėte daugiau idėjų.

Pradėkite nuo savo dienoraščio temos

Paprastai galima rasti antraštes, nepamirštant konkrečių temų. Kartais galima rasti raktinių žodžių su ilgomis uodegomis.

Prieš atlikdami išsamų raktinių žodžių tyrimą, pasirinkite konkrečią dienoraščio temą.

Gali būti, kad atlikdami raktinių žodžių tyrimus atrandate neįtikėtiną, labai ieškotą, mažai konkuruojančią ilgosios uodegos raktinį žodį. Bet tai mažai tikėtina.

Kur kas dažniau rasite šiuos žodžius, jei pradėsite nuo konkrečios temos ir turėsite ką nors konkretaus pasakyti.

Turėdami galvoje temą, turėdami apytikslį kontūrą, galite susiaurinti savo dėmesį. Galite efektyviau naudoti minėtus įrankius ir rasti konkretesnių terminų, kurių kiti praleidžia. Tada galite išplėsti savo taikymo sritį, kad apimtų susijusias temas.

Prieš rašant naudinga turėti omenyje raktinius žodžius, tačiau prieš ieškant raktinių žodžių geriau turėti omenyje bent temą. Priešingu atveju rasite daug raktinių žodžių, tokių kaip „fenotipinė atranka“ arba „kas yra fenotipinė atranka“, terminus, kuriuos sunku klasifikuoti ir skirti bendrai auditorijai.

Be to, jūsų tinklaraščio įrašo esmė niekada nėra raktinis žodis. Tai turi suteikti vertę savo auditorijai.

Norėdami suteikti didžiausią vertę, nustatykite, kas pirmiausia rūpi jūsų auditorijai, o antrą kartą spręskite SEO.

Mes žinome, kad SEO gali būti šiek tiek techninis. Pateikiame infografiką, kurią galite naudoti kaip greitą informaciją apie tinklaraščių ir tinklalapių SEO skirtumus.